Dnes je sobota 14. září 2024.Svátek má Radka.

Dotace ze Státního fondu podpory investic

Na projekt „Kulturní centrum v Kralupech nad Vltavou“ získalo město dotaci z Národního plánu obnovy (prostřednictvím Státního fondu podpory investic) ve výši 71 540 643,28 korun.

Předmětem projektu je celková přestavba stávajícího objektu pivovarské sladovny na sedmipodlažní kulturní centrum. Projekt přispívá k rozvoji kulturního a kreativního odvětví, a to vhodnými a důstojnými prostorami. Kulturní centrum bude sloužit občanům všech věkových kategorií, zajistí nové funkční a provozní využití objektu, jenž může v centru města dlouhodobě plnit potřebné funkce pro veřejný komunitní život Kralup nad Vltavou, včetně jeho širokého okolí. Ve spodních patrech bude objekt využíván jako restaurace s minipivovarem, kavárna, knihovna a muzeum. V horních patrech dojde k umístění domu dětí a mládeže a základní umělecké školy. Hlavním cílem projektu je zajištění rozvoje kulturních a kreativních činností prostřednictvím vhodných a důstojných prostor pro jejich činnost.

Projekt Kulturní centrum Kralupy nad Vltavou je spolufinancován Evropskou unií.